Meie teenused

Kihnu maalambad, köögiviljad ja lambatooted.

Kohalik kvaliteetne toit on tervise alus ja jätkusuutlik tervisliku toidu tootmine on tsivilisatsiooni alus. Maalammaste ja põliselanike koostöös on välja arenenud Eestis pool-looduslikud puisniidud vähemalt 3 000 aasta jooksul
Thara pakub jooksvalt müügiks talus kasvatatud erinevaid vilju, -maitsetaimi, küüslauku, Kihnu maalambaid ja erinevaid lambatooteid: nahad, villast käsitöötooted, luust esemed ja liha.

Kihnu maalamba hind €200,-
maalamba villast käsitöö alates 75,- (sokid, müts või kindad) küüslauk 8,-/kg, mesi 10,-/kg, tomat 5,-/kg, kartul 2,-/kg, jne.
Pakutav tootevalik on lai, kuid kogused on väikesed. Pakume värskeid hooajalisi, maakeldris talletatud ja sügavkülmutatud tooteid.

Taimede kasvatamine ettetellimisel põllul ja katmikalal

Taimede kasvatamine on protsess, mis nõuab hoolsust ja teadmisi, mis Thara on omandanud läbi aastate pikkuse kogemuse. Põllumehena saame pakkuda kõige parema hinna saagile, mis on ette ära müüdud. Kasvatamiseks saame pakkuda kuni 200 m2 kasvuhoone pinda ja kuni 1 ha põllumaad ja omame laialdast kogemust eri sortide kasvatamisega. Väiksus võimaldab meil olla paindlik ja pakkuda teenust alates 10 m2.    

Alates 20 €/m2 katmikalal koos kastmisega, alates 10 €/m2 põllumaal.

Vetikate ja molluskite kasvatus

Saavutamaks ökoloogiline taskaal saagiga välja viidud toitainete osas on oluline tagada toitainete liikumine tagasi põllumaale.
Selle saavutamiseks plaanib Thara alustada makrovetikate ja molluskite kasvatust Läänemeres, mis ühtlasi parandab vee kvaliteeti ja võimaldab veest välja filtreerida kahjulikke aineid. Kasvatusvahendid plaanitakse valmistada Eestis ja hetkel käib projekti ettevalmistus. 

Alates €10 000

Miks armastada loodust?

Loodus on meie toitja ja me oleme kõik looduse osa. Thara proovib anda oma panuse, et arendada täna välja tulevikku kandvad jätkusuutlik toidukultuur ja ärimudelid. 

 

Me ei varja oma tegevust ja soovime edendada avatud toidu tootmist, mis teenib eelkõige inimsuse huve. Vähemalt kord aastas korraldame Tara elulõime laagri, kus avame oma uksed ja oleme alati valmis arutama, kuidas saavutada ja säilitada eetiline ja jätkusuutlik eestimaine toidu ja riiete tootmine. See on vajalik, et inimkonnal oleks Maal elamisväärset tulevikku.